Blog

Co wchodzi w zakres wyrobów hutniczych?
Wyroby hutnicze powstają w różnego rodzaju hutach i zakładach metalurgicznych. To produkty stalowe, metalowe i powstałe ze stopów metali. Zaliczamy do nich m.in. blachy, taśmy, pręty i druty, a także rury i profile. Ponieważ nasza firma specjalizuje się w wyrobie ostatnich dwóch produktów, w dzisiejszym wpisie opowiemy o nich nieco więcej.

Jak dzieli się rury ze względu na pokrycie ochronne powierzchni?
W poprzednich wpisach wielokrotnie podkreślaliśmy, że asortyment rur jest bardzo szeroki. Rury można podzielić nie tylko ze względu na ich przekrój, grubość ścianek, czy technologię wykonania (ze szwem lub bez szwu), ale też biorąc pod uwagę rodzaj ochronnego pokrycia powierzchni. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdźmy!

Czym są rury stalowe spawane spiralnie?
Wybór rur jest obecnie dość spory. Fachowcy klasyfikują je ze względu na różne właściwości, jednak podstawowy podział obejmuje: rury stalowe ze szwem, rury stalowe bezszwowe i rury ocynkowane. W dzisiejszym wpisie opowiemy o rurach stalowych ze szwem.

Gdzie stosuje się profile zimnogięte?
Profile zimnogięte nazywa się też kształtownikami. Są one niezwykle funkcjonalne, dzięki czemu stały się powszechnie stosowanym elementem budowalnym. Czym dokładnie się ona charakteryzują i co warto o nich wiedzieć? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czym są profile gorącowalcowane?
Profile stalowe znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jako elementy konstrukcyjne. Wśród nich, szczególne miejsce zajmują kształtowniki gorącowalcowane. Ich sposób produkcji, zapewnia im szczególną wytrzymałość na różnego rodzaju warunki eksploatacji.

Gdzie znajdą zastosowanie kształtowniki stalowe?
Kształtowniki stalowe to wyrób, który znalazł bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Swój sukces zawdzięcza uniwersalności, wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz właściwościom przeciwkorozyjnym samej stali. Ponadto, profile mogą być poddawane obróbce, w celu dostosowania kształtu do własnych potrzeb, lub standaryzacji do danego typu urządzenia.

Spawanie elementów stalowych – co warto wiedzieć?
Spawanie elementów stalowych to zdecydowanie jedna z umiejętności, którą każdy domowy majsterkowicz powinien mieć opanowaną przynajmniej na poziomie podstawowym. Nie jest ona bardzo skomplikowana, a na pewno prędzej czy później nastąpi moment, w którym trzeba będzie coś własnoręcznie naprawić, lub zbudować od podstaw.

Jaka jest najlepsza metoda cięcia stali?
Chcąc poddać obróbce stal, trzeba wziąć pod uwagę to, że istnieje klika sposobów, które mogą zagwarantować odmienny efekt. Metody cięcia metalu różnią się między sobą precyzją, zakresem grubości blachy, czasem trwania całego procesu i oczywiście kosztami związanymi z aparaturą oraz wykorzystywanymi materiałami.

Jak pozyskać rury na zamówienie?
Rury są powszechnie wykorzystywane w budownictwie, zakładach produkcyjnych oraz przy pracach remontowych. W zależności od tego, do czego chce się je wykorzystać, muszą posiadać odpowiednie parametry. Nie zawsze możliwy jest zakup właściwego produktu. Warto zdecydować się wtedy na zamówienie rur wykonywanych zgodnie z dokumentacją przedstawioną przez klienta.

Na czym polega cięcie stali?
Wśród różnych metod cięcia stali na szczególną uwagę zasługuje cięcie metalu piłą taśmową. Jest to metoda najbardziej precyzyjna, eliminująca konieczność dalszej obróbki i niwelująca straty materiału. Pilarki taśmowe są bardzo wydajne; przetną nawet kilkucentymetrowe pręty, bez generowania dodatkowych kosztów. Jak zatem przebiega cięcie stali?